Ładowanie…

Cutesy Shoes

Sprawdź najnowsze wiadomości ze świata mody!
Projektant Christian Louboutin

Niezwykła historia Christiana Louboutina

Jakie są najwspanialsze szpilki na świecie? Niewątpliwie Louboutiny, czyli niezwykle wysokie buty, odznaczającą się czerwoną podeszwą, które zostały zaprojektowane przez francuskiego projektanta Christiana Louboutina. Noszą je nie tylko gwiazdy Hollywood, ale i kobiety ze świata biznesu. Jedno jest tutaj pewne: w tych butach na pewno nie pozostaniesz niezauważona.
Christian Louboutin urodził się 7 stycznia 1968 roku w Paryżu, gdzie mieszkał wraz z trzema siostrami i matką. Ich kobiecość miała na niego znaczący wpływ, bo właśnie tą cechą odznaczały się później powstające za jego sprawą projekty. 
Niemniej jednak, zanim Louboutin stał się tak popularny, nie był nazbyt spokojnym dzieckiem. Został bowiem kilkukrotnie wyrzucony ze szkoły i z pewnością nikt nie przypuszczał, że jego nazwisko stanie się w przyszłości jednym z najważniejszych na świecie. 
Wszystko rozpoczęło się w muzeum Musée des arts Africains et Océaniens. Młody wówczas Louboutin, przesuwając wzrok po eksponatach, napotkał na znak, który zakazywał zwiedzania w szpilkach, aby nie porysowały podłogi. Był to symbol czarnego buta przekreślonego za pomocą czerwonej linii. Louboutin na długo zapamiętał ten obrazek. 

Buty przeznaczone dla tancerek paryskiej sceny


Parę lat później, opisywany projektant odkrył nocne życie w Paryżu. Obecne tam kluby, jak chociażby ,,Le Palace” (teatr przekształcony w klub nocny), wprowadziły go do świata pełnego kolorów, przepięknie i kuso odzianych tancerek, jak i gwiazd wielkiego formatu. Zainspirowany tymże nowym, ale zarazem pełnym zmysłowości światem, chciał stworzyć idealne buty dla tancerek. 
W 1980 r. porzucił studia i otrzymał angaż do kabaretu ,,Les Folies Bergère”, gdzie pełnił rolę asystenta tancerek za kulisami. Tam miał przyjemność poznać Micka Jaggera i Andy’ego Warhola, a później także Hélène de Mortemart, która była ówczesną dyrektor kreatywną Diora. Dzięki tej znajomości, kolejne drzwi stały przed nim otworem. Louboutin rozpoczął pracę dla takich domów mody jak Saint Laurent, czy Chanel. 

Słynne czerwone podeszwy


W 1992 r., wraz z przyjaciółmi, otworzył pierwszy butik, który był sygnowany jego nazwiskiem. Jaki jest jego znak rozpoznawczy? Oczywiście czerwona podeszwa, jak i niebotycznie wysokie obcasy, mierzące minimum 12 cm. Dzięki temu kobieta ma się czuć zmysłowa i piękna, a jej nogi mają wyglądać na bardzo długie. 
Pozostały sentyment do kabaretu i teatru pozwolił na stworzenie słynnego modelu butów o nazwie ,,Pigalle”, która nawiązuje do popularnego placu w Paryżu. Potencjał i niezwykłość jego szpilek dostrzegła księżniczka Karolina z Monako, która była jego najważniejszą, a zarazem pierwszą klientką. 
Obecnie buty Louboutina można nabyć w wielu miejscach na świecie. Louboutin Polska oferuje wiele topowych modeli, również tych bardziej ekstrawaganckich. Dzięki czemu każda z Pań będzie mogła wybrać takie, które spełnią jej oczekiwania.